сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пукање во центарот на Загреб, ограбил банка и избегал

Zagreb

Поврзани вести

Маскиран напаѓач ограбил банка во Загреб, а потоа со пукање избегал од местото на настанот.Откако упаднал во банката со оружје, побарал да му ја испразнат касата.Потоа истрчал со пукање и успеал да и побегне на полицијата.

Повредени нема, а за напаѓачот се трага.Се претпоставува дека некој му помагал, кој пак го чекал во автомобилот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести