петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пукање во центарот за азиланти во Визбегово

pistol

Поврзани вести

Инцидент се случил завчера во Прифатниот центар на лица баратели на азил во скопско Визбегово.

До нарушувањето на јавниот ред и мир дошло кога повеќе непознати сириски државјани дошле во кофлит со дваесет и тригодишен Авганистанец. Еден од Сиријците со нож му се заканил на З.А. од Авганистан, додека друго лице му вперило пиштол. Трето лице кое се обидело да спречи  поголем инцидент му ја турнало раката на лицето што го држело пиштолот, при што бил испукан еден куршум.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести