среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Пукање во Индијанаполис: Полицијата пребарува универзитетски кампус

Се’ уште нема информации за повредени или жртви од пукањето

BehVF8ZCMAA7eay

Поврзани вести

Американската полиција информирала дека на Универзитетот Пердју во Индијанаполис се случило пукање. Сите студенти и персоналот на Универзитетот го напуштиле кампусот, кој што моментално го пребарува полицијата.

Властите се’ уште не информирале дали има повредени или жртви во пукањето.

Но, на социјалните мрежи кружат информациите според кои пет лица се полесно, а едно полесно повредено. Полицијата потврдила дека едно лице е повредено, но не дале повеќе детали.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести