недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Пукање во луксузниот комплекс „Соравија ресорт“ на Водно

Како што информираа од полиција, настанот се случил околу 17.45. Сторителот испукал проектил кон вториот кат на комплексот и избегал.

Пукање во луксузниот комплекс „Соравија ресорт“ на Водно

Пукање во луксузниот комплекс „Соравија ресорт“ на Водно

Последни вести

Непознат стрител денека пукал кон ексклузивниот станбен комплекс на Водно „Соравија ресорт“, на улица Тодор Александров.  Од испуканиот проектил, оштетена е само фасадата на зградата, а за среќа нема човечки жртви.

Како што информираа од полиција, настанот се случил околу 17.45. Сторителот испукал проектил кон вториот кат на комплексот и избегал.

Полицијата е на терен , и работи на расчистување на случајот. Повеќе детали најави за утре.

Најчитани вести