понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Пукање во Шутка, едно лице повредено

pistol

Последни вести

На 07.12.2014 година околу 19:25 часот во Скопје на ул.„Шуто Оризари“, Ј.Б. од Скопје  со пиштол пукал кон С.Д. при што го погодил во пределот на десната рака.

По инцидентот Ј.Б. го напуштил местото на настанот.

С.Д. е пренесен во ГОБ-Скопје.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести