вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пукање во супермаркет во Атланта, две лица повредени

Две лица рането по пукање во супермаркет

pukanje vo supermarket vo atlanta

Поврзани вести

Две лица се повредени во пукање во еден супермаркет во предградие на американскиот град Атланта, соопшти локалната полиција.

Портпаролот на тамошната полиција рекол дека пукањето се случило во супермаркетот „Крогер“ во попладневните часови, по локално време, по што биле приведени две лица.

Пукањето се случило по вербална и физична расправија во продавницата, но повеќе детали не се познати.

Повредените се пренесени во болница, но не се знае нивната состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести