понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пукање во Тетово, еден повреден

„Ауди“-то им го попречило патот на браќата од Тетово и од него излегле неколку непознати лица.

pistol

Поврзани вести

Едно лице е повредено во синоќешното пукање во Тетово, кога непознати лица употребиле огнено оружје кон двајца браќа.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи синоќа околу 21.20 часот на улицата Видео Смилески Бато се одвивала вистинска драма. Додека двајцата браќа, 44-годишниот Т.Р. и Х.Р. се возеле во автомобил „ауди“ со тетовски регисатрски таблички биле пресретнати од „ауди“ со скопски ознаки.

„Ауди“-то им го попречило патот на браќата од Тетово и од него излегле неколку непознати лица. Т.Р. исто така излегол од автомобилот и во еден миг еден од непознатите лица извадил пиштиол и пукал кон него. Еден од куршумите се одбил од асфалтната површина и го повредил Т.Р. во пределот на десната потколеница. По инцидентот насилниците избегале во непознат правец, а повредениот бил однесен во медицинскиот центар во Тетово. Констатирана му е телесна повредна, но е сериозно.

Тетовска полиција извршила увид на местото на инцидентот и работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести