понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 57

Пукање во трговски центар во Мичиген, едно лице убиено

cuugsx1wiaaccc1

Последни вести

Во пукотница која се случила во еден трговски центар во Мичиген повредени се осум лица, а еден маж е убиени, јавува „Раша тудеј“.

Состојбата на повредените не е позната, како и причината за нападот.

На фотографиите од лице место се гледа искршено стакло од продавница, додека репортер на локална телевизија рекол дека полицијата во моментов го пребарува трговскиот центар.

Засега никој не е уапсен во врска со овој инцидент.

 

Најчитани вести