четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Пукано и фрлена бомба врз возило „Ауди“ во Козле

Во Скопје, на ул.„Козле“ ноќеска околу 02,50 часот од страна на непознат сторител било пукано од огнено оружје најверојатно од автоматска пушка во патничко моторно возило „Ауди“ сопственост на Р.К., а воедно била фрлена и експлозивна направа која не се активирала.

132616288

Поврзани вести

МВР денеска соопшти дека по извршување на кривичното дело лицето го напуштило местото на настанот. Повредени лица нема.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести