четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пукано во викендичка во Ростуше

pukanje

Поврзани вести

Вчера Р.Р. од Скопје пријавил дека во временски период од 16-22.03.2014 година во викендичка во с.Леуново, о.Маврово-Ростуше, од страна на непознат сторител со проектил од огнено оружје му била оштетена дрвена ролетна и стакло од прозорец, проектилот завршил во кујнски елемент.

Се работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести