понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пукна боца во „Балкан гасови“, повредени има

Camping_Gas_Cartridge_190gr

Последни вести

Експлозија во фабриката „Балкан гасови“ ги вознемири утрово околу 9 часот жителите на општините Богданци.

Пожарот кој настанал од експлозијата е локализиран, а местото е излоирано.

Во моментов на местото на несреќата се противпоарни служби, полицијата, како и екипи на Центарот за управување со кризи.

Според неофицијални информации повредени има, но сеуште не се открива точната бројка.

Во текот на денот ќе се изнесат повеќе информации за овој случај.

Најчитани вести