недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пукнала цефка за гас во Ново Лисиче

gas

Поврзани вести

Вечерва, додека траеше невремето во градов, цевка за гас пукнала во Ново Лисиче, во близина на новата црква кај паркот со авионот.

Очевидци велат дека има пукнато и цевка за вода во истата населба.

Надлежните служби се на терен и го санираат дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести