понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пукотници во близина на седиште на НСА во САД

nsaaa

Последни вести

Американската полиција и НСА го истражуваат извештајот за пукотниците кои што во вторникот биле во близина на седиштето на Националната безбедносна агенција во Мериленд и за нанесената штета на една од зградите на НСА, пренесува Танјуг, повикувајќи се на Ројтерс.

Претставничката на полицијата Лелани Вудс изјавила дека тие примиле дојава за пукотници во близина на излезот на патот Балтимор – Вашингтон, каде што се наоѓа НСА.

-Службениците утврдиле дека има оштетување на една од зградите на НСА, изјавила таа и додала дека се утврдува дали оштетувањата настанале од истреланите куршуми.

Според нивната изјава, нема известувања за тоа дека некој бил повреден.

фото: rt.com

Најчитани вести