петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 3

ВИДЕО: Пукотници во Копенхаген, ранети полицајци

Двајца полицајци и уште најмалку едно лице се добија со повреди во пукотница што се случи во Копенхаген. Вооружениот напаѓач е уапсен.

pukotnici-kristijanija

Последни вести

Двајца полицајци и уште најмалку едно лице се добија со повреди во пукотница што се случи во Копенхаген. Вооружениот напаѓач е уапсен.

Пукотниците се случиле во населбата „Кристијанија“, што е самопрокламирана како христијанска. Еден полицаец е повреден во пределот на ногата, додека другиот се здобил со повреди на главата, потврди полицијата.

Очевидците тврдат дека слушнале вкупно девет истрели, а полицијата ги предупреди граѓаните да не се движат во близина на местото на злосторството.

Најчитани вести