петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 41

Пукотници во Мала Речица

Вчера околу 19.30 часот во с.Мала Речица, тетовско, непознат сторител истрелал повеќе куршуми од огнено оружје кон куќата сопственост на Г.Н. (43).

речица

Поврзани вести

По овластување на Јавен обвинител од  Тетово, увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово при што се пронајдени седум чаури, а од кои три проектили завршиле во куќата. Повредени лица нема, а од проектилите оштетени се влезната врата, прозорски стакла и фасадата.

СВР Тетово презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот.

Најчитани вести