Крими хроника

Пукотници во Скопје, ранет арачиновец

Пукотници во Скопје, ранет арачиновец

Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје, при што на местото биле пронајдени траги од крв и 14 чаури. Се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачот и за целосно расчистување на случајот.