петок, 28 април 2017  |  Вести денес: 3

Пукотници во Скопје, ранет арачиновец

На 25.09.2016 година околу 21.00 часот во Скопје на ул. „Втора Македонска Бригада“, непознато лице пукало кон А.Ј. (21) од село Арачиново. Притоа, А.Ј.  се здобил со прострелна рана во пределот на левата потколеница и скршена коска.

132775410

Поврзани вести

Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје, при што на местото биле пронајдени траги од крв и 14 чаури. Се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести