среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Пупиновски, Цетински, Жаре и Розга вечерва на Пиво фест

Третата вечер ќе ја отвори македонската легенда Ефто Пупиновски кој ќе ги изведе своите најголеми хитови од 40 годишната кариера.

pivofest

Последни вести

На прилепскиот Пиво фест вечерва ќе настапат најголемите ѕвезди на фестивалот. Третата вечер ќе ја отвори македонската легенда Ефто Пупиновски кој ќе ги изведе своите најголеми хитови од 40 годишната кариера.

По него ќе настапи Жаре Бербер кој ветува голема забава. Трет на сцената ќе настапи Тони Цетински, а по него сексапилната Јелена Розга. Таа ќе ги изведе песните кои ги пее целиот Балкан, но и својот најголем хит во последно време насловен „Циркус“.

Инаку, организаторите велат дека се презадоволни од синоќешната вечер од посетенота, а штандовите велат дека се задоволни од количината на испиеното пиво и изедената скара.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести