недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пушка играла синоќа во кумановско Ваксинце

puska

Последни вести

Триесет и двегодишниот Г.И. од село Лојане синоќа со пушката на својот татко пукал во четириесет и едногодишниот А.М додека биле во селото Ваксинце, кумановско.

Повредениот бил пренесен во Медицински центар Куманово, каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на настанот по што ќе биде поденсена соодветна пријава.

Најчитани вести