понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Пуштање на реконструираниот пат Маврово – Маврови Анови

soobrakaj.jpg-500

Поврзани вести

Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски денеска ќе го пушти во употреба реконструираниот патен правец Маврово – Маврови Анови.

Претходно, министерот Мисајловски ќе изврши увид во изградбата на пешачката патека околу Мавровското езеро.

Најчитани вести