сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пуштање во употреба на патниот правец Негорци –Сременин

mile janakieski

Последни вести

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска ќе го пушти во употреба патниот правец Негорци –Сременин, Општина Гевгелија.

Јанакиески ќе го пушти во употреба и канализацискиот систем во населеното место Мрзенци, Општина Гевгелија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести