петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Пуштени во функција новите пешачки семафори кај „Млечен ресторан“

semafori Gologanov

Последни вести

Екипи на ЈП Улици и патишта Скопје, одговорни за одржување на светлосната сигнализација во градот, ги пуштија во функција новите пешачки семафори на крстосница бул. „Метрополит Теодосиј Гологанов“ со ул. „Анкарска“ кај „Млечен ресторан“.

Монтирани се еден портален, еден конзолен и еден обичен семафорски столб.

Семафорските портални столбови се поставени по налог на Град Скопје, а со цел зголемување на безбедноста и сигурноста на учесниците во сообраќајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести