Македонија

Пуштен за сообраќај патот Тетово – Јажинце кај село Порој

Пуштен за сообраќај патот Тетово – Јажинце кај село Порој
Пуштен за сообраќај патот Тетово – Јажинце кај село Порој

Нормализиран е сообраќајот за сите видови на возила на регионалниот патен правец Тетово – Јажинце кај село Порој, информираат од АМСМ.

Градежните работи на патниот правец Тетово – Јажинце  продолжуваат и се препорачува внимателно возење, прилагодување на брзината спрема условите на патот и почитување на поставената патна сигнализација.

Од АМСМ посочуваат дека сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините, велат од АМСМ.