понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Путин боледува од рак?

hi-putin-852-cp-03451715-8col

Поврзани вести

 

 

Од Белорусија и Полска се шират гласини дека претседателот на Русија, Владимир Путин боледува од рак.

Наводно затоа и сакал брзо да го заврши конфликтот со Украина.

Едни велат дека станува збор за рак на ‘рбетниот мозок, други дека тој имал рак на панкреасот. Наводно, задолжен за лечење на претседателот е постар лекар од некогашна Источна Германија, кој Путин го познава уште од времето кога работел за КГБ во Дрезден, пишува пост.

„Се зборува дека Путин го помилувал бившиот олигарх Михаил Ходорковски знаејќи дека има уште три години од животот. Други зборуваат дека Путин сака да обезбеди место во историјата така што ќе ги прошири границите на Русија, како Петар Велики или Сталин. Изберете ја самите својата верзија“, завршува новинарот на Њујорк пост.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести