среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Путин: ЦИА го измисли интернетот!

putin

Поврзани вести

ЦИА го измисли интернетот, изјави рускиот претседател Владимир Путин.

Поради тоа, Путин нагласи дека е важно, серверите на големите национални интернет ресурси да се држат на територија на Русија, што ќе ги заштити информациите.

-Тоа е неопходно да се направи, но бара време и капитални инвестици, рече Путин, додавајќи дека сега основниот тек на информации одат низ серверите во САД, каде се сè контролира.

Според него сето тоа се појавило како специјален проект на ЦИА и така се развивало.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести