вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Путин oдликуван со највисок орден во Србија

orden

Поврзани вести

Рускиот претседател Владимир Путин денеска беше одликуван со највисокот признание – Орден на Република Србија на голем златен венец од страна на претседателот на Србија, Томислав Николиќ.

Станува збор за орден од прв степен, а рускиот претседател е првиот и засега едниствениот на кому ќе му биде доделен „за исклучителни заслуги во развивање и зацврстување на мирољубива соработка и пријателски односи помеѓу Србија и Руската Федерација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести