понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Путин го испробува снегот на планините околу Сочи

putin skii

Последни вести

Рускиот претседател Владимир Путин, кој врши проверки во олимписките објекти во Сочи, се спушти неколку пати со ски во правецот на локалниот комплекс „Лаура“.

Центарот, во кој гостуваат не само професионални спортисти туку и обични гости, е лоциран на височина 1.435 метри во планината Псехако, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Путин повеќепати скијал тука и добро го познава планинските падини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести