среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Путин и Алина Кабаева се венчале тајно?

Мистеријата околу оваа двојка продолжува

putin i kabaeva

Поврзани вести

Поранешната гимнастичарка, Алина Кабаева, која на светската јавност и’ е позната како жена која го уништи бракот на рускиот претседател, Владимир Путин, пред камерите покажала прстен за кој медиумите се сомневаат дека е бурма.

Гласините за тајната венчавка на рускиот претседател дополнително ја подгреа фактот дека и Путин носел прстен на минатонеделниот состанок со египетскиот министер за одбрана.

Во текот на спортскиот настан за деца во Нижјекамск, Кабаева ја покажала бурмата, што предизвика лавина од коментари.

Кремљ претходно ги демантираше гласините дека Путин и поранешната гимнастичарка, која е 30 години помлада од него, се венчале во септември.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести