петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Путин и Јанукович на средба во Сочи

janukovic-putin

Поврзани вести

Претседателите на Русија и Украина, Владимир Путин и Виктор Јанукович ќе се состанат во петок на отворањето на Зимските олимписки игри во Сочи, пренесе „Интерфакс“, повикувајќи се на прес-службата на рускиот претседател.

Во рамките на средбата двајцата државници ќе разговараат за односите меѓу двете земји.

Освен со Јанукович, Путин ќе одржи средби со лидерите на многу други земји, кои присуствуваат на Олимписките игри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести