вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 17

Путин и Јанукович не разговарале за влез на Украина во Царинската унија

rusija-ukraina

Поврзани вести

Претседателите на Русија и Украина, Владимир Путин и Виктор Јанукович не разговарале за можноста за влез на Украина во Царинската унија на средбата во Сочи, изјави Димитриј Песков, Прес секретарот на рускиот претседател, цитиран од „РИА Новости“.

„Путин и Јанукович ја разгледаа исто така моменталната состојба и перспективите на руско-украинската соработка во финансиско-кредитната сфера“, додал уште Песков.

Најчитани вести