среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Путин и Јанукович разговарале во Сочи

Освен дека се сретнале од кабинетот на Путин не откриваат детаљи за средбата

putin janukovic

Поврзани вести

Претседателите на Русија  и Украина, Владимир Путин и Виктор Јануковиќ се состанале на денот на отворањето на Олимписките игри во Сочи, изјавил денеска за новинарите советникот за меѓународна политика на Путин, Јуриј Ушаков.>
Како што наведува Ројтерс, средбата на двајцата претседатели била очекувана. Москва ја замрзна помошта за Украина се’ до именување на нов премиер во Украина, наведува британската агенција.

Ушаков не сакал да обелодени детаљи од разговорот, ниту дали за време на средбата бил постигнат некаков договор. Тој само рекол дека двајцата претседатели имале средба тет – а-тет за време на церемонијата на отварањето на Олимписките игри.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести