вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Путин и Порошенко разговараа во Нормандија

1401909693_putin-zajavil-chto-ne-budet-izbegat-razgovora-s-poroshenko-vo-francii

Поврзани вести

Рускиот претседател Владимир Путин разговараше со украинскиот претседател Петро Порошенко во Нормандија.

Нивниот разговор траел околу 15 минути, а тема а истиот биле можните мерки за де-ескалација на кризата. Москва би можела да го признае изборот на Порошенко.

Според информациите од Елисејската палата во наредните денови би можело да се дискутира и за прекин на огнот во Украина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести