сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Путин ќе го направи Крим Лас Вегас

Poznati-mitovi-vezani-za-kockanje

Поврзани вести

Претседателот на Русија, Владимир Путин поднел предлог Закон за да се легализира коцкањето на Крим.

Највројатно предлогот ќе биде усвоен и на Крим ќе бидат одредени зони во кои ќе биде дозволено коцкање.

Според зборовите на заменик премиерот на Крим Рустем Темиргалиев зоната со коцкарници на Крим ќе биде сериозна конкуренција на Макао, Монте Карло и Лас Вегас.

Целта на Путин е со овој потег економски да го зајакне полуостровот.

Русија го забрани коцкањето во 2009 година, но создаде четири зони каде што е дозволено- Владивосток, Алтај, Красноадр и Каљининград.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести