среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 47

Путин сеуште не остварил контакт со Ердоган

erdogan-putin

Поврзани вести

Рускиот претседател Владимир Путин сеуште не остварил контакт со неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, по соборувањето на рускиот авион, изјави портпаролот Дмитриј Песков.

Може само да кажам дека сеуште не е остварен контакт на високо ниво, рече Песков додавајќи дека во моментов не е воспоставен никаков дијалог со Турција, јавува ТАСС, пренесува Нетпрес.

Доведена во прашање руската соработка со Турција во борбата против тероризмот

Пeсков рече…

Најчитани вести