Путин сеуште не остварил контакт со Ердоган

Рускиот претседател Владимир Путин сеуште не остварил контакт со неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, по соборувањето на рускиот авион, изјави портпаролот Дмитриј Песков.

Може само да кажам дека сеуште не е остварен контакт на високо ниво, рече Песков додавајќи дека во моментов не е воспоставен никаков дијалог со Турција, јавува ТАСС, пренесува Нетпрес.

Доведена во прашање руската соработка со Турција во борбата против тероризмот

Пeсков рече…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.