среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Путин му го честиташе на Асад преземањето на Алепо

Путин му порача на Асад дека сега фокусот треба да биде насочен кон напорите да се постигне договор за решавање на сириската криза.

putin-asad

Последни вести

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во телефонски разговор му го честиташе на сирискиот колега Башар ал Асад преземањето на Алепо, соопшти Кремљ.

Путин му порача на Асад дека сега фокусот треба да биде насочен кон напорите да се постигне договор за решавање на сириската криза.

Сириската војска денеска целосно ја презеде контролата врз Алепо, што е најголема победа на Владата во Дамаск од почетокот на војната, која трае речиси шест години.

Најчитани вести