недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 36

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД.

путин

Поврзани вести

Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува успех во одговорностите што со себе ги носи позицијата шеф на државата.

Путин изразил и надеж дека ќе соработуваат на меѓународен план и оти ќе дојде до подобрување на билатералните односи.

Најчитани вести