сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Путин: Ниедна држава не треба да има илузија дека е воено поподготвена од Русија

putinnn

Последни вести

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека другите држави не треба да имаат илузија дека можат да бидат воено супериорни над Русија, пренесе МИА.

– Никој не треба да има илузија дека може да биде воено посупериорен од Русија или дека може да врши некаков притисок врз нас, истакна Путин во соопштението по повод Денот на бранителите на татковината, што ќе се одбележи идната недела.

Тој истакна дека Русија секогаш има адекватен одговор за било каква авантура од таков вид.

Најчитани вести