петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Путин оваа недела ќе го посети Крим

images

Поврзани вести

Рускиот претседател Владимир Путин оваа недела ќе патува за Крим, Украина каде ќе се состане со највисоките претставници за безбедноста, а поканата да патуваат со него е упатена и до членовите на Владата и Парламентот.

Прес службата на рускиот претседател, соопшти дека Путин ќе преседава со состанокот на членките на Советот за безбедност кој е закажан за на 13-ти август во Севастопол.

Следниот ден, ќе се разгледуваат клучните внатрешни прашања, вклучувајќи го и прашањето за Крим.

САД и Европската Унија воведоа санкции за Русија, по анексите за Крим во март.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести