петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Путин побарал итно да разговара со Ципрас

Путин побарал итно да разговара со Ципрас

Путин побарал итно да разговара со Ципрас

Поврзани вести

Рускиот претседател Владимир Путин побарал итно да разговара со грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописникот на МИА од Атина.

Според најавите, разговорот ќе се одржи за време на паузата на состанокот на партиските лидери со грчкиот претседател, кој е во тек.

Најчитани вести