Балкан

Путин побарал итно да разговара со Ципрас

Путин побарал итно да разговара со Ципрас
Путин побарал итно да разговара со Ципрас

Рускиот претседател Владимир Путин побарал итно да разговара со грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописникот на МИА од Атина.

Според најавите, разговорот ќе се одржи за време на паузата на состанокот на партиските лидери со грчкиот претседател, кој е во тек.