петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Путин сака Шварценегер да биде амбасадор во Русија

Governor-Arnold-Schwarzenegger-eecue_28939_akp3_l

Поврзани вести

Рускиот претседател Владимир Путин сака Арнолд Шварценегер да биде амбасадор во Русија.

Предлогот дошол од правнуката на Никита Хрушчов, Нина Хрушчова.

Според неа поранешниот гувернер на Калифорнија би ги намалил тензиите меѓу Русија и Западот во врска со украинската криза.

Таа на својот блог напишала дека Шварценегер ги има сите квалитети кои ги цени претседателот Путин.

Тој е холивудски актер а Путин сака ѕвезди, смета Хрушчова.

Таа меѓу Путин и Шварценегер наведува уште сличности – двајцата зборуваат германски јазик, па ќе можат да зборуваат за многу теми како и за жени, бидејќи двајцата во минатото и покрај браковите, имале афери!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести