вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Работа од соништата, бидете милионер една година

Година дена овој среќник би требало да престојува во луксузни хотели, да јаде во најдобри ресторани, и да ужива на најубавите плажи на светот.

milioni

Поврзани вести

Ако некогаш сте сонувале за патување на луксузни дестинации ширум светот, а при тоа да не потрошите ни едно евро, ова ќе ви биде животна шанса! Една туристичка агенција за луксузни патувања бара некој кој година дена ќе патува со буџет од милион долари и ќе пишува рецензии.

Година дена овој среќник би требало да престојува во луксузни хотели, да јаде во најдобри ресторани, и да ужива на најубавите плажи на светот. На патувањето не мора да биде сам, може да земе уште еден човек со себе.

Со цел да се пријавите за ова работно место треба да се регистрирате на страницата VeryFirst.com/job и накратко да објасните зошто вие ја заслужувате оваа прилика. Покрај тоа треба да доставите и своја биографија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести