петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Почнува со работа специјалното јавно обвинителство

Специјалното јавно обвинителство од денеска почнува со работа.

janeva

Поврзани вести

Специјалното јавно обвинителство од денеска почнува со работа.

Иако првично, специјалното јавно обвинителство, на чело со Катица Јанева требаше да брои 14, сепак избрани се 12 обвинители, кои во четвртокот дадоа свечена изјава.

Почнува со работа специјалното јавно обвинителство

Почнува со работа специјалното јавно обвинителство

Претседателот на Советот…

Најчитани вести