понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Работела на депонија, а сега е модел благодарение на добро дело!

ana

Последни вести

Дваесет и тригодишната Ана Круз е самохрана мајка која работела на депонија се додека еден ден не и се насмевнала среќата поради нејзиното добро дело.

Ана сортирала отпад десет часа днево, а еден ден кога погледнала во една црна вреќа на депонијата, забележала куп чекови во вредност од 71 илјади евра и ознака на локалната болница во Сао Паоло. Веднаш ја повикала болицата, ги вратила парите и станала херој.

Телевизиските екипи дошле да ја снимат, а тогаш ја забележал агент на една модна агенција и ја ангажирал да работи како модел.

– Никогаш не размислував да задржам ниту еден од тие чекови. На болничките пациенти им се повеќе потребни, отколку на мене – изјавила таа за локалната телевизија.

Ана потоа добила ангажман во една телевизиска реклама, а фотографија со неа се појавила на билбордите во градот. Сега рекламира еден трговски центар, а, исто така, почнала да посетува  и вечерно училиште и потпишала договор со модна агенција.

Најчитани вести