петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Работи кои не треба да ги правите при секс

seks1-627x400

Последни вести

Драги дами, постојат работи со кои можете да го магепсате и заведете посилниот пол, а постојат и други нешта кои веднаш би ги избркало од кревет.

Жената е секси …

…кога  ја остава долната облека на себе. Мажите не сакаат кога само за неколку секунди жените ќе ги покажат своите адути, а сакаат кога се во долна облека и на тој начин да насетат што ги очекува.

…кога зборуваат „валкано“, но со мерка. Бидете безобразни и груби , но внимавајте да не станете вулгарни.

… кога ја презема контролата. Земете ја работата во свои раце и бидете доминантни. Тоа секогаш ги воодушевува мажите.

… кога се самозадоволува. Ништо повеќе не ги возбудува мажите од тоа.
… кога во жарот на страста го изговарате неговото име. Тоа ќе ги излуди мажите, но, бидете сигурни во името, пред да го изговорите.

… кога ќе ве земе „отпозади“. Зборови кои секоја жена сака да ги слушне за време на сексот се „те сакам“, а тоа што мажот сака да го слушне е „земи ме отпозади“.
Жената е одбивна…

…со тоа што предизвикува некаква болка. Заборавете на жилети за бричење, лисице и други помагала од тој вид. Во тоа можете да се опуштите дури кога добро ќе го запознаете партнерот.

… кога претерано користи миризливи свеќи и масла за масажа. Мажите не сакаат ни претерано стенкање при сексот, а им пречи и кога замавтувате со глава и вашате коса е насекаде.

… кога користи секакви помагала за да го зачини сексот. Не претерувајте со вибраторите, лубриканти и еротски филмови.
… кога се концентрира само на една ерогена зона. Употребете фантазија и искористете го целото машко тело.

seks1 (1)

Најчитани вести