среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Работилница „Социјално претприемништво, можности и предизвици“

Dime-Spasov

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, денеска ќе присуствува на работилницата „Социјално претприемништво, можности и предизвици“ во рамки на проектот Техничка поддршка на граѓанските организации ТАКСО.

Настанот ќе се одржи во хотелот Арка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести