недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Работилница за подобра заштита од семејно насилство

gnasilstvo-vrz-dete

Последни вести

Регионална работилница на тема „Патот за подобрена заштита на жртвите и посилен прогон на родово базираното насилство и семејно насилство“ ќе се одржи денеска во Скопје.

Kако што е најавено, на работилницата воведно обраќање ќе има министерот за труд и социјална политика Диме Спасов

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести