среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Работнички ја забележа првата победа во новата сезона

rrabotnickiiii

Последни вести

Шампионот Работнички ја забележа првата победа во новата сезона од Македонското фудбалско првенство. „Романтичарите“ синоќа во Скопје го совладаа Тетекс со 3:1.

Стрелци на погодоците за домаќините беа Марјан Алтипармаковски (16. и 70.минута) и Александар Милушев (82), а за Тетекс погоди Да Силва во 81. минута.

Двојките за денешните четири дуели со кои ќе се комплетира 3.коло се: Брегалница – Вардар, Пелистер – Металург, Шкендија – Турново и Силекс – Ренова.

Почетокот на сите натпревари е во 17 часот и 30 минути.

Табела: Вардар 6 бодови, Металург 4, Силекс 4, Ренова 4, Брегалница 3, Пелистер 3, Работнички 3, Шкендија 3, Тетекс 1 и Турново 0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести