петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Работнички лесно се справи со Фени

hitportal-prva-kosarkarska-liga2

Поврзани вести

Кошаркарите на Работнички убедливо го добиј дерби натпреварот во 13-тото коло од Првата лига, против Фени Индустри, совладувајќи го со 94:72. За  најтрофејниот кошаркарски клуб ова беше десетти триумф од 11. натпревари сезонава и е втор на табелата.

Меѓу петтемина со двоцифрен број поени во тимот од Градски парк најефикасен беше Владимир Брчков со 22, Горан Икониќ забележа 20, а по 14 запишаа Дарко Соколов и Душан Кнежевиќ, кој додаде и седум скока. Најдобар поединец на средбата, пак, беше Игор Бјелиќ од Фени со 28 поени (13/14 од игра).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести