понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Работнички му врати на МЗТ Скопје и израмни на 1:1 во победи

rab - mzt

Поврзани вести

Кошаркарите на Работнички славеа на вториот натпревар против МЗТ Скопје во финалната серија од плејофот во домашното првенство. Избраниците на тренерот Емил Рајковиќ, во СЦ “Борис Трајковски” триумфираа со 89:82 и израмнија на 1:1 во победи.

Најтрофејниот македонски клуб му го нанесе првиот пораз на тимот од Аеродром сезонава во домашното првенство. “Металците” последен пат во домашното првенство загубија минатата година од Кожув во Гевгелија.

Избраниците на Зоран Мартич, имаа голема предност на полувремето од 14 поени (45:31), но Работнички успеа да се врати во натпреваеот во третата четвртина, додека во последнта на неколку пати имаше предност и од девет поени разлика.

Дарко Соколов со 21 поен и шест асистенции беше најдобар поединец во победничкиот тим , додека кај МЗТ Скопје најмногу се истакна Дамјан Стојановски со 21 поен.

Третиот натпревар на програмата е в недела , а домаќин е МЗТ Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести