петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Работнички на чекор од посакуваното финале

КУП НА МАКЕДОНИЈА

Поврзани вести

Фудбалерите на Работнички се на еден чекор од посакуваниот пласман во финалниот натпревар од Купот на Македонија.
Избраниците на Игор Ангеловски на најдобар можен начин ја искористија предноста на домашниот терен во првиот полуфинален натпревар и сосема заслужено со 2:0 ја победија гостинската екипа на Брегалница.
Популрните “романтичари” дојдоа во водство веќе во 20 секунда од натпреварот, а погодокот беше дело на Петровиќ. На стартот од второто полувреме во листата на стрелци се запиша и Сулејманов.
Без победник и без погодоци заврши првиот полуфинален дуел помеѓу екипите на Тетекс и Металург.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести