вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Работнички на мегдан со ХЈК Хелсинки

RABOTNICKI - HELSINKI

Поврзани вести

Актуелниот шампион на Македонија, Работнички, за противник во второт квалификациско коло од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, го доби најдоброто од Финска, тимот на ХЈК Хелсинки.

Актуелниот шампион на Финска има освоено 26 титули во домашниот шампионат, а , а моментално најголеми ѕвезди во првиот тим се поранешните фудбалер на Челзи и Њујорк Ред Бул, Микаел Форсел и Тему Таинио.

Првиот натпревар ќе биде одигран на 15/16 јули на националната арена “Филип Втори” во Скопје, а реванш дуелот ќе биде одигран на 22 или 23 јули во главниот град на Финска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести